etusivu - suomenhevoset - kasvatus - muuta

VSHK'n alaiset koulukilpailut 01.07.2010

Harharetken suomenhevoset järjestää VSHK'n alaiset koulukilpailut suomen(pien)hevosille 01.07.2010. Viimeinen osallistumispäivä on 30.06.2010 ja kaikenlaiset kysymykset ovat tervetulleita näyttelyiden vastuuhenkilölle Noralle. Kilpailupaikalla toimii buffetti ja talustusratsastusta. Kilpailut pidetään Harharetken kentällä. Hevosten majoittaminen on mahdollista, ilmoitathan tästä etukäteen. Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.

Rajoitukset

-Omistajalta enintään 5 hevosta samaan luokkaan
-Yksi hevonen voi osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
-Luokkiin rajattomasti osallistujia
-kilpailut avoinna vain suomen(pien)hevosille

Osallistuminen

Sähköpostiin [email protected]
Otsikolla VSHK koulu1 (myös massaosallistumisia otsikolla VSHK koulu1-5)
Muodossa
Luokka nro (rv) Ratsastaja (seura) - Hevosen nimi<*br> Poista tähdet!

Osallistumisia vasta kun kutsu löytyy VSHK'n kalenterista!

Luokat

Luokka 1. Helppo C TT
Luokka 2. Helppo C TT
Luokka 3. Helppo B TT
Luokka 4. Helppo B TT
Luokka 5. Helppo A TT
Luokka 6. Helppo A TT
Luokka 7. Vaativa B TT
Luokka 8. Vaativa B TT

Tulokset tulevat osallistujien päälle!

Tulokset

Luokka 1. Helppo C 35 osallistujaa
1. Hawering (HVR) - Heinämäen Tähtisumu
2. Jenny K (KGR) - Lakean Kastelma
3. Meow - Onnen Meri
4. Riella (RaPu) - Fiktion Vilna
5. Meow - Koston Vouhottaja
6. Riella (RaPu) - Milkan Lilja
7. Meow - Ristiriita
8. Milja (KR) - Haavelaakson Ryökäle
9. Milja (KR) - Fiktion Sinja
10. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Tähtisade
11. Hawering (HVR) - Keinumäen Kultu
12. Milja (KR) - Fiktion Riemu
13. namusetä (SPR) - Kieron Huligaani
14. Milja (KR) - Fiktion Roomu
15. Nenna - Raadelman Vesseli
16. Meow - Ruuturouva
17. Riella (RaPu) - Kasarmin Aurora
18. Nora (KR) - Fiktion Routa
19. Jenny K (KGR) - Lakean Kamomilla
20. Hawering (HVR) - Karmiinin Kiukkupussi
21. Nenna - Haavelaakson Helmeilevä
22. Jenny K (KGR) - Koistilan Lumiriia
23. Nenna - Valkovuokko fla
24. Nora (KR) - Harharetken Toivo
25. Hawering (HVR) - Fiktion Taikavarpu
26. Riella (RaPu) - Rajattoman Alli
27. Nora (KR) - Moon Taiteilijatar
28. Meow - Sekundaarinen
29. Nora (KR) - Harharetken Lahja
30. Nenna - Raadelman Hallauni
31. Nora (KR) - Virnan Reksi
32. Riella (RaPu) - Rajattoman Seilori
33. Nenna - Muikkusen Tyllerö HIP
34. Milja (KR) - Fiktion Eikka
35. Jenny K (KGR) - Kuuramaan Ainikki


Luokka 2. Helppo C 35 osallistujaa
1. Meow - Koston Vouhottaja
2. Milja (KR) - Fiktion Roomu
3. Nenna - Raadelman Vesseli
4. Jenny K (KGR) - Koistilan Lumiriia
5. Hawering (HVR) - Keinumäen Kultu
6. Jenny K (KGR) - Lakean Kamomilla
7. Nora (KR) - Harharetken Lahja
8. Riella (RaPu) - Kasarmin Aurora
9. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Tähtisade
10. Milja (KR) - Fiktion Eikka
11. Nora (KR) - Fiktion Routa
12. Milja (KR) - Fiktion Riemu
13. Nenna - Haavelaakson Helmeilevä
14. Jenny K (KGR) - Lakean Kastelma
15. Hawering (HVR) - Fiktion Taikavarpu
16. Meow - Sekundaarinen
17. Meow - Hiprakan Ylösnoussut
18. Milja (KR) - Fiktion Sinja
19. Nenna - Raadelman Hallauni
20. Meow - Silmukan Tuulikello
21. Nora (KR) - Harharetken Toivo
22. Meow - Muminan Röstimakkara
23. Riella (RaPu) - Rajattoman Alli
24. Nenna - Valkovuokko fla
25. Riella (RaPu) - Rajattoman Seilori
26. Hawering (HVR) - Heinämäen Tähtisumu
27. Milja (KR) - Haavelaakson Ryökäle
28. Hawering (HVR) - Karmiinin Kiukkupussi
29. Jenny K (KGR) - Kuuramaan Ainikki
30. Nora (KR) - Moon Taiteilijatar
31. Nenna - Muikkusen Tyllerö HIP
32. Nora (KR) - Virnan Reksi
33. namusetä (SPR) - Kieron Huligaani
34. Riella (RaPu) - Fiktion Vilna
35. Riella (RaPu) - Milkan Lilja


Luokka 3. Helppo B 38 osallistujaa
1. Meow - Riiviöiden Rymy-Elmeri
2. Riella (RaPu) - Rajattoman Pakkasakka
3. Riella (RaPu) - Killan Peleksi
4. Hawering (HVR) - Karmiinin Kiukkupussi
5. Meow - Kasarmin Ruutujätkä
6. Nenna - Haavelaakson Helmeilevä
7. Nora (KR) - Moon Taiteilijatar
8. Jenny K (KGR) - Kuuramaan Ainikki
9. namusetä (SPR) - Kieron Huligaani
10. Nenna - Raadelman Hallauni
11. enma - Maimon Hilttonella
12. Riella (RaPu) - Serenin Vallankaappaaja
13. Hawering (HVR) - Heinämäen Tähtisumu
14. Meow - Ruuturouva
15. Jenny K (KGR) - Lakean Kamomilla
16. Nenna - Raadelman Vesseli
17. Milja (KR) - Lakean Jasmiina
18. Mia Y. - Riiviöiden Onni-voitto
19. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Tähtisade
20. Nora (KR) - Virnan Reksi
21. Milja (KR) - Fiktion Lumo
22. Milja (KR) - Fiktion Eikka
23. Milja (KR) - Fiktion Roomu
24. Milja (KR) - Fiktion Selja
25. enma - Hilu-Uljaana
26. Riella (RaPu) - Rajattoman Anopin Sihinä
27. Nora (KR) - Harharetken Lahja
28. Meow - Riiviöiden Ääretön
29. Hawering (HVR) - Keinumäen Kultu
30. Jenny K (KGR) - Lakean Kastelma
31. Nenna - Viisikon Veljesviha
32. Nora (KR) - Fiktion Routa
33. Riella (RaPu) - Viehättävän Joanna
34. Nenna - Muikkusen Tyllerö HIP
35. Jenny K (KGR) - Koistilan Lumiriia
36. Meow - Mörkövaaran Morkkis
37. Nora (KR) - Harharetken Toivo
38. Hawering (HVR) - Fiktion Taikavarpu


Luokka 4. Helppo B 39 osallistujaa
1. Jazz - Oravan Ironia
2. Milja (KR) - Fiktion Lumo
3. Nenna - Raadelman Vesseli
4. Jenny K (KGR) - Kuuramaan Ainikki
5. Riella (RaPu) - Rajattoman Anopin Sihinä
6. Nenna - Haavelaakson Helmeilevä
7. Riella (RaPu) - Serenin Vallankaappaaja
8. Nenna - Raadelman Hallauni
9. enma - Maimon Hilttonella
10. Nora (KR) - Fiktion Routa
11. Milja (KR) - Lakean Jasmiina
12. Meow - Mörkövaaran Morkkis
13. Hawering (HVR) - Hämypuron Rysähdys
14. Mia Y. - Riiviöiden Onni-voitto
15. Meow - Haavelaakson Kelmi
16. Nora (KR) - Harharetken Lahja
17. Nenna - Viisikon Veljesviha
18. namusetä (SPR) - Kieron Huligaani
19. Jenny K (KGR) - Koistilan Lumiriia
20. Meow - Ruuturouva
21. Hawering (HVR) - Heinämäen Tähtisumu
22. Meow - Kasarmin Ruutujätkä
23. enma - Hilu-Uljaana
24. Nora (KR) - Moon Taiteilijatar
25. Hawering (HVR) - Muminan Välähdys
26. Hawering (HVR) - Heinämäen Janniina
27. Milja (KR) - Fiktion Selja
28. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Suklaa-Nautinto
29. Meow - Riiviöiden Ääretön
30. Nenna - Muikkusen Tyllerö HIP
31. Milja (KR) - Fiktion Roomu
32. Jenny K (KGR) - Lakean Kastelma
33. Riella (RaPu) - Killan Peleksi
34. Jenny K (KGR) - Lakean Kamomilla
35. Nora (KR) - Harharetken Toivo
36. Riella (RaPu) - Viehättävän Joanna
37. Riella (RaPu) - Rajattoman Pakkasakka
38. Milja (KR) - Fiktion Riemu
39. Nora (KR) - Virnan Reksi


Luokka 5. Helppo A 35 osallistujaa
1. Meow - Mörkövaaran Morkkis
2. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Suklaa-Nautinto
3. Meow - Kasarmin Ruutujätkä
4. Riella (RaPu) - Siljan Harhakuva
5. Hawering (HVR) - Heinämäen Tähtisumu
6. Meow - Riiviöiden Ääretön
7. Meow - Ruuturouva
8. Jenny K (KGR) - Raadelman Keikari
9. Nora (KR) - Fiktion Routa
10. Milja (KR) - Fiktion Selja
11. Mia Y. - Heinämäen Hulivili
12. namusetä - Kieron Huligaani
13. Milja (KR) - Fiktion Lumo
14. Riella (RaPu) - Könsikäs KAT
15. Riella (RaPu) - Kirivoro ILO
16. Hawering (HVR) - Hämypuron Rysähdys
17. Riella (RaPu) - Lasitaivas AK
18. Jenny K (KGR) - Lakean Hapro
19. Nora (KR) - Harharetken Lahja
20. Nenna - Siljan Usvalintu
21. Nora (KR) - Harharetken Toivo
22. Jenny K (KGR) - Lakean Humus
23. Meow - Haavelaakson Kelmi
24. enma - Hilu-Uljaana
25. Jazz - Oravan Ironia
26. Nenna - Habajätkä HIP
27. Hawering (HVR) - Heinämäen Janniina
28. Riella (RaPu) - Vaapukan Armas
29. Nenna - Lakean Joonatan
30. Jenny K (KGR) - Fiktion Hurmuriina
31. Nora (KR) - Moon Taiteilijatar
32. enma - Maimon Hilttonella
33. Jenny K (KGR) - Lakean Karike
34. Nora (KR) - Virnan Reksi
35. Hawering (HVR) - Muminan Välähdys


Luokka 6. Helppo A 35 osallistujaa
1. Riella (RaPu) - Vaapukan Armas
2. Nora (KR) - Moon Taiteilijatar
3. Riella (RaPu) - Lasitaivas AK
4. Jazz - Oravan Ironia
5. Hawering (HVR) - Heinämäen Tähtisumu
6. enma - Maimon Hilttonella
7. Meow - Kasarmin Ruutujätkä
8. Nenna - Lakean Joonatan
9. Jenny K (KGR) - Lakean Humus
10. Riella (RaPu) - Siljan Harhakuva
11. Nenna - Habajätkä HIP
12. Meow - Riiviöiden Ääretön
13. Riella (RaPu) - Könsikäs KAT
14. Meow - Mörkövaaran Morkkis
15. Nora (KR) - Harharetken Lahja
16. Milja (KR) - Fiktion Selja
17. Mia Y. - Heinämäen Hulivili
18. Jenny K (KGR) - Raadelman Keikari
19. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Suklaa-Nautinto
20. Nora (KR) - Virnan Reksi
21. Jenny K (KGR) - Lakean Hapro
22. Riella (RaPu) - Kirivoro ILO
23. Meow - Riiviöiden Rymy-Elmeri
24. namusetä (SPR) - Kieron Huligaani
25. Nora (KR) - Fiktion Routa
26. Nora (KR) - Harharetken Toivo
27. Jenny K (KGR) - Fiktion Hurmuriina
28. Hawering (HVR) - Heinämäen Janniina
29. Hawering (HVR) - Hämypuron Rysähdys
30. Jenny K (KGR) - Lakean Karike
31. Nenna - Siljan Usvalintu
32. Milja (KR) - Fiktion Lumo
33. enma - Hilu-Uljaana
34. Meow - Ruuturouva
35. Hawering (HVR) - Muminan Välähdys


Luokka 7. Vaativa B 32 osallistujaa
1. Nenna - Lakean Joonatan
2. Hawering (HVR) - Karmiinin Kiukkupussi
3. Jenny K (KGR) - Fiktion Hurmuriina
4. enma - Vinlannin Kelmielmiina
5. Nenna - Habajätkä HIP
6. Nora (KR) - Harharetken Toivo
7. enma - Muminan Savumakkara
8. Meow - Ruuturouva
9. Riella (RaPu) - Kirivoro ILO
10. enma - Rajattoman Rietrikki
11. Nora (KR) - Harharetken Lahja
12. Jenny K (KGR) - Lakean Humus
13. Hawering (HVR) - Siljan Mörkövaara
14. enma - Kaaoksen Kaputt
15. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Timppa
16. Nora (KR) - Moon Taiteilijatar
17. Riella (RaPu) - Lasitaivas AK
18. Nora (KR) - Fiktion Routa
19. Meow - Riiviöiden Ääretön
20. Nenna - Siljan Usvalintu
21. Riella (RaPu) - Könsikäs KAT
22. Jenny K (KGR) - Raadelman Keikari
23. Meow - Riiviöiden Rymy-Elmeri
24. Riella (RaPu) - Vaapukan Armas
25. Meow - Kasarmin Ruutujätkä
26. Riella (RaPu) - Siljan Harhakuva
27. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Mikael
28. Hawering (HVR) - Rajattoman Valtteri
29. Jenny K (KGR) - Lakean Karike
30. Jenny K (KGR) - Lakean Hapro
31. Meow - Mörkövaaran Morkkis
32. Nora (KR) - Virnan Reksi


Luokka 8. Vaativa B 32 osallistujaa
1. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Mikael
2. Hawering (HVR) - Rajattoman Valtteri
3. Jenny K (KGR) - Lakean Karike
4. Nora (KR) - Harharetken Toivo
5. Riella (RaPu) - Lasitaivas AK
6. Riella (RaPu) - Kirivoro ILO
7. Jenny K (KGR) - Fiktion Hurmuriina
8. Nora (KR) - Virnan Reksi
9. Hawering (HVR) - Mörkövaaran Timppa
10. Riella (RaPu) - Siljan Harhakuva
11. Meow - Riiviöiden Ääretön
12. Nora (KR) - Moon Taiteilijatar
13. Meow - Ruuturouva
14. Meow - Kasarmin Ruutujätkä
15. enma - Kaaoksen Kaputt
16. enma - Rajattoman Rietrikki
17. Hawering (HVR) - Siljan Mörkövaara
18. enma - Vinlannin Kelmielmiina
19. Nenna - Siljan Usvalintu
20. Hawering (HVR) - Karmiinin Kiukkupussi
21. enma - Muminan Savumakkara
22. Riella (RaPu) - Könsikäs KAT
23. Nenna - Habajätkä HIP
24. Nora (KR) - Fiktion Routa
25. Jenny K (KGR) - Lakean Hapro
26. Jenny K (KGR) - Lakean Humus
27. Jenny K (KGR) - Raadelman Keikari
28. Riella (RaPu) - Vaapukan Armas
29. Nora (KR) - Harharetken Lahja
30. Nenna - Lakean Joonatan
31. Meow - Mörkövaaran Morkkis
32. Meow - Haavelaakson Kelmi